Kurz fotografování

Co je dobrá a co špatná fotografie? To nikdo nedokáže objektivně zodpovědět. Dobrá fotografie je pouze ta, která zaujme svého diváka. Za léta existence fotografie fotografové objevili základní principy, které k takové zajímavé fotografii pomohou. Principy, podle kterých všichni tvoří fotografie, které zaujmou diváka technickou dokonalostí, příběhem nebo jen správnou kompozicí zajímavých prvků. Těchto pár jednoduchých principů je velmi snadné pochopit, osvojit si a pak už záleží na každém, jaký osobní styl do svých fotografií přidá.

V kurzu kreativní fotografie pro začátečníky se budeme věnovat právě těmto základním principům, bez kterých se žádná dobrá fotografie neobejde. Díky jednoduchým pravidlům a trikům přestanete jen cvakat momentky a začnete přemýšlet, jak vytvořit kreativní fotografii.

Kurz je ideální pro toho, kdo si pořídil svou první zrcadlovku a není si jist, jak takovou techniku správně využít.  

Naučte se fotit kreativně! 

 

Hlavní body kurzu: 

Základní pojmy - co to je kompozice, hloubka ostrosti, proč nás zajímá ve fotografii čas a k čemu je hodnota ISO. Zjistíte, že většinou nepotřebujete extra drahý aparát, abyste udělali dobrou fotku. A také si řekneme, že ne vše jde dobře vyfotit (v rozporu s tím, co tvrdí jásavé nadpisy příruček o focení) a jak se takových špatných fotek raději vyvarovat.

 

Jak nastavit fotoaparát pro kreativní fotografii - neučte se manuál, v jednoduchosti je síla. Vystačíme si s pouhými třemi zásadami.

 

Kompozice jako základ dobré fotografie - aneb všechno je o tom, jak dostat na snímek to, co chceme, a jak to udělat zajímavé pro oko diváka.

 

Osvědčené tipy pro kreativní fotografii - aneb triky, které zná a používá každý fotograf. Od kouzla minimalizace, až po porušení pravidel.

 

A samozřejmně otestování všeho řečeného při reálném focení, diskuse o snímcích, má nelítostná kritika...

 

Průběh kurzu:

Sejdeme se v pražské kavárně a během cca hodiny, spíše dvou, probereme nezbytnou teorii - nad fotografiemi si ukážeme, jak jednoduchá pravidla pomáhají fotografům k tvorbě zajímavých fotek. Poté už se vypravíme ven, kde si při procházce městem vyzkoušíme vše v realitě. 

Kurz je individuální - to znamená, že se kdykoli přizpůsobím tomu, co zajímá právě vás. Kurz je možno absolvovat i s přáteli, nejlépe však maximálně se třemi fotografy. 

Celková doba trvání kurzu - cca 4-5 hodin, dle vašeho zájmu a nadšení. Kurzy se konají vždy o víkendu po osobní domluvě.

 

Cena kurzu 

Cena kurzu je 3 000 Kč včetně DPH pro jednoho fotografa, každý další fotograf + 300 Kč. 

Kurz je možno věnovat jako dárek - v případě zájmu vám vystavím osobní dárkový certifikát.

Kurz je vždy možno libovolně přizpůsobit podle vašeho přání a mých schopností. Projděte si, prosím, mé fotky a podle toho můžete soudit, zda jsem schopen vás něco naučit...

Kurz objednávejte na uvedených kontaktech.